Start met zoeken
Terugblik: Een mooie samenwerking met Het Stadsmuseum Woerden, de Stoomfluit Serenade
Bezoekers die met het openbaar vervoer komen lopen sinds een aantal jaar over de Nelson Mandela fiets en voetgangersbrug van het Defensie-eiland. Op 17 april jl was de feestelijke opening van de tentoonstelling: Defensie-eiland Woerden, van werkplaats tot woonwijk
Onze docent Harm van Sleen componeerde voor deze expositie de Stoomfluit Serenade, een mooie samenwerking met het Stadsmuseum. De serenade is onderdeel van de expositie en daar te beluisteren met een QR code. Deze serenade werd tijdens de opening van de expositie live uitgevoerd door SuperSax en Slagwerkgroep JR en ook afgelopen zondag 11 mei, bij Het Kasteel van Woerden.
Harm heeft zich laten inspireren voor deze Stoomfluit Serenade op de periode dat er op het Defensie-eiland verschillende bedrijfsonderdelen van de landmacht functioneerden. Ook wel bekend als de Centrale Magazijnen van Militaire Kleding en andere uitrusting. De oudste gebouwen zijn de wasserij en het ketelhuis en de schoorsteen die later vervangen is. Op deze locatie werkten honderden Woerdenaren in de reiniging en reparatie van schoeisel, kleding, tenten en andere uitrusting.
In die tijd was op werkdagen de Stoomfluit door heel Woerden te horen als het lunchtijd was. Je hoort industriële geluiden, typemachines van het kantoorpersoneel en zelfs wasmachines. Je hoort hoe iedereen aan het werk is, wil gaan eten, de verlossende stoomfluit de zeer gewenste pauze “SCHAFT!” inluidt, iedereen uitgeput even kan uitrusten, en daarna weer met vernieuwde energie aan de slag gaat en tot slot aan het eind van de lange werkdag weer naar huis mag.