Woerden is gezegend met een prachtig klinkend carillon met 48 klokken in de Petrustoren aan het Kerkplein. Met een historie die terugvoert naar 1557.

Het Carillon zal bespeeld worden in 2023 op de volgende woensdagen van 10.30-11.30 uur:

   
   
   
   
   
September 6, 13, 20
Oktober 4, 11, 18
November 1, 8, 15
December 6, 13, 20

Elk kwartier speelt een automatisch spel een op het seizoen afgestemde melodie. 

Heb je interesse om ook als vrijwilliger aanwezig te zijn bij de bespelingen van het carillon in de Petruskoren, meld je dan aan via: Info@kloosterwoerden.nl.

Tijdens de bespelingen zijn educatieve schoolbezoeken ook weer mogelijk.

Henk Verhoef, is sinds 1994 de vaste beiaardier van Woerden. Henk Verhoef studeerde aan de Nederlandse Beiaardschool bij Bernard Winsemius. Nog tijdens zijn studie werd hij eerste prijswinnaar van de Pythische Spelen in Enschede. Hij maakt concertreizen naar Japan, Portugal en de Verenigde Staten. Ook adviseert hij bij beiaardrestauraties en bij nieuwbouw. Hij speelt behalve in Woerden ook in Monnickendam, op de oudste handbespeelde beiaard ter wereld. Hij is organist van de Nieuwe Kerk en de Vrije Universiteit in Amsterdam en koordirigent.